راهنمای کار با سنباده لرزان

سنباده لرزان , سمباده لرزانراهنمای کار با سنباده لرزان

نکات ایمنی هنگام،بعد و ضمن کار با سنباده لرزان
1:این ابزار دستی برقی برای سنباده کاری سطوح مواد مختلف(پلاستیک،فلز،چوب،فرآورده‌های چوبی) به کاربرده می‌شود.در هنگام پرداخت چوب و رنگ دقت کنید که از لوزام ایمنی فردی استفاده کنید تا دچار بیماری های تنفسی نشوید.
2:این ابزار ضد آب نمی باشد.اگر می خواهید در مکان هایی که آب وجود دارد پرداخت کنید از سنباده لرزان بادی استفاده کنید.
3:سطح چوب باید خالی از هر گونه سیم جریال برق و قطعات فلزی مانند پیچ و میخ باشد.
4:فقط دستگاه محکم نگه دارید و هنگامی که روشن است آن را رها نکنید و زمانی دستگاه را روشن کنید که ان را محکم در دست گرفته باشید.
5:کیسه جمع آوری گرد غبار یا نازل مکنده کارگاه را قبل از سنباده کاری متصل کنید.
6:در هنگام نصب یا جدا کردن برگ سنباده،حتما دستگاه را خاموش کنید.

سنباده لرزان

نحوه نصب یا جدا کردن برگ سنباده
برای سنباده لزران مربع اهرم گیره سنباده را مطابق شکل زیر آزاد کنید.انتهای کاغذ سنباده را زیر گیره قرار دهید و به لبه کفی تظیم کنید.کاغذ سنباده های از قبل لبه انها تا شده باشد راحتر و دقیق تر در جای خود قرار میگرد و دقت کنید که کاغذ سنباده کاملا کشیده شده باشد و بعد از نصب کاغذ سنباده اهرم و گیره‌ها را کاملا بررسی کنید تا محکم شده باشد.
برای سنباده لرزان مستطیل ابتدا اهرم سنباده گیر را مانند شکل به ارامی بیرون بکشید و لبه کاغذ سبناده را در جای خود قرار دهید و لبه کاغذ را با کفی هماهنگ کنید سپس اهرم سنباده گیر را به جای اول خود بازگردانید.
نکته:پس از بستن برگ یا کاغذ سنباده،بررسی کنید که صفحه سنباده محکم بسته شده باشد.اگر محکم نباشد سطح کار خراب شده و کاغذ سنباده پاره خواهد شد.

کاغذ سنباده لرزان مستطیل

عملکرد کلید در ابزار دستی برقی سنباده لرزان
برای روشن کردن دستگاه کلید کوچک 1 را فشار دهید و در این حالت روشن می ماند تا هنگامی که کلید کوچک 0 را فشار دهید و برای مواقعی که کار طولانی مدت دارید می توانید ار کلید استفاده کنید.کلیدی در سر این ابزار وجود دارد که با فشار دادن آن ابزار روشن و با رها کردن آن خاموش خواهد شد.

کلید سنباده لرزان

اصول پرداخت با ابزار دستی برقی سنباده لرزان
نکات:هرگز این ابزار را بدون بستن کاغذ سنباده به کار نگیرید چون باعث خرابی پد سنباده لرزان خواهد شد*جلوی هواکش و شیار خنک کننده موتور سنباده لرزان را با دست و انگشتان نگیرید*فشار بیش از اندازه به سنباده لرزان وارد نکنید؛زیرا باعث کوتاهی عمر دستگاه،خرابی پد سنباده و خرابی سطح کار می‌شود.
سنباده لرزان را محکم در دست خود مهار کنید و بعد از روشن کردن با کلید مورد نظر،به آن فرصت دهید تا به دور نهایی خود برسد سپس دستگاه را به آرامی به سطح چوب نزدیک کنید و هنگامی که با سطح چوب درگیر شد با فشار کم و حوصله زیاد به آرامی حرکت داده و فشار مناسبی به سنباده لرزان وارد کنید.

کار با سنباده لرزان

 

نکات نگهداری ابزار دستی برقی سنباده لرزان
1:پیچ‌های دستگاه را به طور منظم بررسی کنید.پیچ‌های باز شده را محکم کنید و اگر پیچی از ابزار کم شده،پیچ مناسب جایگزین کنید.
2:همیشه عرض کردم،سیم پیچها قلب ابزار برقی می باشند.دقت کنید موتور دستگاه مرطوبت یا آغشته به روغن نباشد.
3:به طور منظم ذغال ابزار را بررس کنید و زمانی که به خط پایان رسید آن را تعویض کنید.
4:برای تعمیر و بررسی موارد دیگر به تعمیرگاه مجاز رجوع کنید و از دستکاری و باز کردن سنباده لرزان به شدت پرهیز کنید.
5:برا تنظیم دور مناسب از دیمر تنظیم سرعت می توان استفاده کرد.(برای سنباده زبر سرعت بالا و برای سنباده نرم  سرعت متوسط و کم)

سرعت سنباده لرزان

تلگرام نجار کوچک

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

عباس جمالی

281 مطلب منتشر شده

کارشناس و متخصص صنعت چوب و مبلمان/نویسنده و مدرس رشته طراحی و تولید مبلمان

درباره این مطلب نظر دهید !

ثبت نام کلاس‌های حضوری آموزشگاه