معرفی کتاب های صنایع چوب و مبلمان(سری چهارم)

معرفی کتاب های صنایع چوب و مبلمان(سری چهارم)

معرفی کتاب های صنایع چوب و مبلمان(سری چهارم)

ما در نجارکوچک در قسمت معرفی کتاب همواره تلاش می‌کنیم تا به علاقه مندان رشته صنعت چوب و مبلمان در انتخاب مناسب کتاب آموزش نجاری برای مطالعه کمک کنیم و تا به امروز 14 کتاب فارسی با موضوعات مختلف مبلمان و هنر های چوبی را معرفی کرده‌ایم.تلاش ما این است که در معرفی کتاب به نکات زیادی توجه کنیم و به همه جنبه‌های مهم کتاب و شخص نویسنده توجه کنیم.

اگر به دنبال این هستیم که به طور اصولی از خردسالی تا نوجوانی و تا بزرگسالی عشق چوب را در قلب فرزندان و کودکان ایران که برای ما بسیار مهم و پر ارزش هستند، نهفته کنیم و باعث پیشرفت صنعت چوب و مبلمان ایران باشیم،باید به طور اصولی این علم را با تجربه علمی و عملی به جامعه انتقال دهیم.

کتاب من یک نجارم:یازده سال تجربه نویسنده در حوزه آموزش نجاری به کودکان و اولین آموزگاری که به طور حرفه ای و تخصصی در ایران،مشغول به فعالیت آموزش نجاری به کودکان بوده است در این کتاب 70 صفحه ای گنجاده شده است.گاهی اوقات فردی می تواند تغییر در زندگی شما ایجاد کند و این در کودکی و نوجوانی خواهد بود.نویسنده خانم مهندس نوشین خوشنودی این کتاب را در شش فصل تنظیم نموده و در هر فصل شامل بخش هایی است که در انتهای آن ها فعالیت هایی تعبیه شده تا کودک بتواند به همراه مربی یا بزرگتر،خود آنها را در فضای منزل ، کارگاه و یا فضای بیرون تجربه کرده و از انجام آنها لذت ببرد.

من یک نجارم ، کتابی است راجع به ساخت و ساز هایی که کودکان در گروه های سنی مختلف با چوب انجام می دهند. این سازه ها با نام نجاری کودک و با هدف معرفی این حرفه سعی دارد کودک را با ابزار های ساده و اولیه نجاری آشنا کند و به آن ها این مجال را بدهد تا با کمک یک بزرگتر یا مربی مجسمه یا اسباب بازی هایی بسازند و با آن بازی کنند.
*در فصل اول به تعریف کلی راجع به نجاری و بخشی از آن که کودک می تواند انجام دهد می پردازد
*در فصل دوم ، آشنایی کلی راجع به چوب ، چوب های مخصوص کار نجاری و چوب هایی که مناسب کار کودکان است. (از نحوه تهیه چوب ، انتخاب چوب ، خواص متعدد چوب)
*فصل سوم مشخص می کن که ابزارهای نجاری چیست و کدام ابزارها برای هر گروه سنی مناسب است.
*فصل چهارم راجع به فضا و محیطی که قرار است در آن نجاری کنیم و اینکه باید دارای چه شرایطی باشد همچنین تمام جوانب احتیاط و (ایمنی در کار) برای کودک فراهم شود بیان می کند
*فصل پنجم انواع اتصالات را یاد خواهد گرفت و در نهایت فصل آخر چطور می توانیم کار نهایی را تزیین و رنگ آمیزی کنیم.

برای خرید این کتاب با این شماره تماس بگیرید 09123483660

 

کتاب ماشین آلات پیشرفته صنایع چوب:بهترین استاد و بهترین معلم در حوزه آموزش صنعت چوب و مبلمان در هنرستان و دانشگاه که عمر گران بهای خود را برای تربیت نوجوانان و جوانان ایران برای یادگیری صحیح علوم تکنولوژی صنعت چوب و مبلمان خرج کرده است، مهندس علی کوه‌پیما می باشد.
این کتاب به چاپ دوم رسیده و با توجه به عدم وجود منابع و اطلاعات لازم در خصوص ماشین آلات پیشرفته صنایع چوب نظیر cnc,nc,general و آموزش نرم افزار wood wop که در ماشین های cnc کاربرد دارد،تالیف شده است.در فصل اول جناب مهندس کوهپیما اجزای مختلف دستگاه های cnc به همراه کاربرد آنها به طور جامع توضیح دادند.در فصل دوم ماشین آلات جدید عمومی نجاری مانند:دورکن،رنده،اره فلکه و .. با توضیحات دقیق آموزش داده شده است.ماشین های کنترل عدد مانند:پانل بر عمودی،دستگاه های سوراخ زن و پرس های وکیوم و ممبران در فصل سوم آموزش داده شده است.در فصل چهارم و پنجم ماشین های کنترل نامبر کامپیوتر یا cnc را به طور جامع و دقیق بیان شده است.این کتاب در 309 صفحه فهرست بندی شده است.

 

کتاب فرهنگ جامع علوم و صنایع چوب و کاغذ:اگر به دنبال این هستید که مقالات خارجی و کتاب های تخصصی چوب را ترجمه کنید .کتابی که پیش روی شماست برای محققان و متخصصان بویژه کارشناسان و دانشجویان که نیاز به مطالعه و ترجمه در زمینه علوم و صنایع چوب و کاغذ دارند،نوشته شده است.
این فرهنگ حاوی بیش از 35000 لغت فنی و تخصصی و کاربردی رشته علوم و صنایع چوب و کاغذ و رشته های مرتبط با آن (مانند جنگلداری،نجاری،مهندسی شیمی،عمران،معماری و غیره) می باشد که بیش از دوازده سال تلاش مجدانه و شبانه روزی به منظور تدوین و تالیف آن زمان صرف شده است که در نوع خود کاملترین مجموعه در حوزه مهندسی چوب،خمیر و کاغذ است که کاری نو و بدیع محسوب می شود. هدف از این کتاب ، کمک به مطالعه و ترجمه متون علمی و فنی مربوط به رشته چوب و کاغذ می باشد که خواننده متون تخصصی را در بهره گیری از متنهای فنی انگلیسی به فارسی یاری می نماید و زمینه ساز ترجمه کتب مفید و ارزشمند و تازه ترین مباحث این رشته به زبان فارسی شود و ترجمه این کتب فنی نیز باعث توسعه علمی و صنعتی کشور را فراهم آورد. در بخش پیوست ها اختصارات و جداول رایج و موردنیاز در این رشته ارائه شده است.این کتاب به شما کمک خواهد کرد.این کتاب 742 صفحه می باشد و نویسندگان آن جناب دکتر مهران روح نیا،پیمان پور محمدی و ماریه پور محمدی می باشد.برای خرید این کتاب به این ایدی در تلگرام پیام ارسال کنید @dndtenterprise

 

سیر تحول ویژگی های هنری در مبلمان ایران تا پایان نیمه اول قرن 14:در این کتاب  سیر تحول ویژگی هنری مبلمان از لابه‌لای نقش برجسته ها،نقاشی های ظروف سیمین و گلین،سکه ها،نگاره ها،سازه ها و عکس های موجود مورد برسی قرار گرفته است.از ویژگی های خوب این کتاب ارائه نمونه های تصویر فراوان از سیر تحول مبلمان ایران است.همچنین تجزیه و تحلیل داده به دست امده از بررسی سیر تحول در این سازه و تنظیم این داده ها در جداول تصویری و نوشتاری و یافتن شباهت و تفاوت های دوره های مورد مطالعه،تعرفی از کرسی،بررسی هویت ایرانی آن،زمان اوج این سازه ها و زمان رکورد آنها ارائه گردید است.این کتاب 136 صفحه است و در پنج فصل فهرست بندی شده است.نویسنده کتاب جناب مهندس قباد کیانمهر و مهندس پریسا رضایی جواهری می باشد.کتاب را می توانید از سایت دانشگاه هنر اصفهان، بخش انتشارات تهیه کنید.

  • فصل اول:مبلمان ایران در دوره باستان
  • فصل دوم:مبلمان ایران در اوایل دوره اسلامی
  • فصل سوم ویژگی های هنری مبلمان صفویه
  • فصل چهارم ویژگی هنری مبلمان بعد از صفویه تا معاصر
  • فصل پنج تحلیلی بر تحولات مبلمان سنتی و فرنگی ایران

 

سخن پایانی:از پیشرفت هم خوشحال بشید و به پیشرفت هم کمک کنید.

معرفی سری اول کتاب های صنایع چوب و مبلمان اینجا کلیک کنید

 

معرفی سری دوم کتاب های صنایع چوب و مبلمان اینجا کلیک کنید

 

معرفی سری سوم کتاب های صنایع چوب و مبلمان اینجا کلیک کنید

 

عباس جمالی

کارشناس و متخصص صنعت چوب و مبلمان/نویسنده و مدرس رشته تولید مبلمان

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه